CHPli Özmural, Kocaelinin sinyalizasyonlarını sordu
Haber
14 Ocak 2022 - Cuma 09:30
 
CHPli Özmural, Kocaelinin sinyalizasyonlarını sordu
DİĞER Haberi
CHPli Özmural, Kocaelinin sinyalizasyonlarını sordu

Kocaelide CHP Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Ünal Özmural, Büyükşehir Belediye Meclisinde engelliler için yapılan trafik ışıkları hakkında soru önergesi verdi.

KOCAELİ (İGFA) - CHP Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Ünal Özmural tarafından verilen soru önergesinde, Kocaelide yaşayan engelli vatandaşların maalesef çarpık kentleşmenin neden olduğu birçok problemle karşıya kaldığının altını çizerek, bunlardan birinin de trafik ışıkları uygulamaları olduğunu kaydetti.

Trafik ışıklarına entegre edilen engelli yaya butonları işitilebilir ses, sözlü mesajlar ve titreşimli yüzeyler vasıtasıyla engelli ve yaşlılar gibi hareket kısıtlılığı olan bireylerin trafikte problem yaşamadan hareket etmeleri yönünde nasıl plan oluşturulduğunu soran Özmural, "Vatandaşların karşıdan karşıya geçmelerine olanak sağlayan sinyalizasyon sistemlerinin Kocaelide il sınırları içinde toplam sayısı ve tüm ışıklandırma sistemindeki oranı nedir? Bu oranın artırılması için nasıl bir plan oluşturulmuştur?" sorularını da yöneltti.

Kaynak: Editör:
Haber Yazılımı